Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Jak pozbyć się rozstępów?

Z powodu specyficznego wyglądu ciężko wziąć je za innego rodzaju zmiany skórne. Na ogół uwidaczniają się w obrębie nóg, brzucha i ramion. Na początku są czerwone, w kolejnych etapach zmieniają kolor na różne wariacje beżu. Jeżeli zaczniemy walczyć z tą przypadłością we wczesnym stadium, możemy je całkiem zlikwidować. Powody występowania rozstępów to niedobory niektórych minerałów, większa ilość hormonów płciowych, jak również hydrokortyzonu, nadmierna aktywność fizyczna, zażywanie tabletek sterydowe oraz uwarunkowania genetyczne. Można je jednak zlikwidować, korzystając z zabiegów laserowych.

Laserowe usuwanie rozstępów

Jest kilka sposobów likwidowania rozstępów. Warto zacząć od podstaw. Rozplanuj treningi, odżywiaj się zdrowo, wystrzegaj się szybkiego przybierania na wadze i natłuszczaj ciało. Te działania są długotrwałe i wymagają systematyczności. Zapobiegają uwidacznianiu się rozstępów, lecz ich nie usuwają. Likwidować możemy je przy użyciu lasera. Rozstępy są mniej wyraźne już po jednej sesji laserem. Cechują się głębokim efektem termalnym. W przeciwieństwie do mniej nowoczesnych metod usuwania rozstępów działania laserowe nie pozostawiają w leczonej skórze żadnych śladów. Dzięki temu zabieg nie jest związany z jakimkolwiek bólem. Skuteczność zbiegów laserem oceniana jest bardzo wysoko. Gojenie po zabiegu zabiera zazwyczaj od 3 do 7 dni. Żeby osiągnąć zadowalające rezultaty, rekomenduje się powtórzenie zabiegu laserowego parokrotnie. Ilość dopasowywana jest indywidualnie przez lekarza.

Laserowe likwidowanie rozstępów - jakie są efekty?

Zabieg laserowy pozwoli efektywnie pozbyć się rozstępów. Korzystając z lasera, jesteśmy w stanie uzyskać lepsze rezultaty. Zauważalne rezultaty pojawiają się już po pierwszej sesji. Sposób ten jest mniej inwazyjny od stosowanych wcześniej zabiegów. Skuteczność zabiegu uzależniona jest od stopnia zaawansowania zmian. Stare oraz głębokie zmiany trudniej zlikwidować. Usuwanie rozstępów laserem zazwyczaj daje dostrzegalne efekty, zdarza się jednak, że nawet cała seria zabiegów nie jest w stanie zlikwidować rozstępów. Zmniejszona jest tylko ich widoczność.

Co warto wiedzieć?

Rozstępy najlepiej likwidować wówczas, gdy się rozwijają. Później rozstępy stają się jaśniejsze. Wówczas redukcja zmian także jest możliwa, lecz nie przywrócimy ciału stanu sprzed powstawania. Zmiany powinno się usunąć zaraz po ich pojawieniu się. Na tym etapie rezultaty są gwarantowane nawet po pierwszym podejściu. Efekty zabiegów laserowych najczęściej zależą od uwarunkowań indywidualnych. Zabieg laserem prowadzi do regeneracji skóry. Ceny pozbywania się zmian w krakowskiej Vesunie rozpoczynają się już od stu złotych. Zakup serii zabiegów wychodzi taniej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami