Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Botox pomoże pozbyć się zmarszczek

Zmarszczki są oznaką starzenia się skóry. Najwięcej zmarszczek pojawia się zazwyczaj na czole, dookoła oczu i ust.

Co daje nam botox?

Sprawnym sposobem usuwania zmarszczek jest wstrzykiwanie toksyny botulinowej, czyli botoxu. Taki zabieg działa wprost na źródło zmarszczek. Dzięki zastosowaniu botuliny powiązanie mięśni z nerwami jest zablokowane, wskutek tego impuls nerwowy nie dociera do mięśni, co powstrzymuje skurcz. W rezultacie skóra jest jędrna, a zmarszczki mniej widoczne. Istnieje opcja połączenia botuliny łączyć możemy z innymi metodami, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt.

Wskazania i przeciwwskazania

Jest to zabieg zaleca się paniom, zmagającym się z pojawiającymi się zmarszczkami. Botox da nam możliwość pozbycia się bruzd wokół oczu oraz ust. Pomoże paniom, które zmagają się z opadającymi powiekami. To też znakomity zabieg dla ludzi palących papierosy. Regularne palenie papierosów tworzy dodatkowe zmiany na twarzy. Botox radzi sobie także z bruzdami, uwidaczniającymi się w obrębie szyi i dekoltu. Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu to: ciąża, karmienie piersią, przyjmowanie preparatów wpływających na zaburzenie krzepliwości krwi, zakażenia oraz nowotwory skórne a także opryszczka.

Usuwanie zmarszczek - przebieg zabiegu

Zabieg przy użyciu toksyny botulinowej przeprowadzany powinien być tylko przez uprawnioną osobę. Do zabiegu używa się profesjonalnej strzykawki oraz niedużej igły. Toksynę botulinową wstrzykuje się w okolice, wymagające wygładzenia. Zabieg nie jest długi - trwa ok. dwudziestu minut. Zabieg nie wiąże się z żadnym bólem. Jedyne, co może sprawić nieduży dyskomfort to niewielkie ukłucie. Ilość toksyny botulinowej dostosowywana jest indywidualnie do konkretnej osoby i efektu, jaki chce osiągnąć, zabieg ten jest więc zupełnie bezpieczny.

Błyskawiczne efekty

Kiedy można się spodziewać pierwszych efektów? Poczekać trzeba zwykle 2 dni od przeprowadzonego zabiegu. Na najlepsze efekty poczekać musimy około 2 tygodni. w zależności od rodzaju skóry i zmarszczek. Zabieg prowadzi do dostrzegalnego usunięcia zmarszczek mimicznych. By osiągnąć zadowalające efekty, należy go powtarzać. Systematycznie wykonywane zabiegi botoxem przyczyniają się do tego, że skóra jest zdrowa i promienna.

Czy toksyna botulinowa powoduje skutki uboczne?

Część osób boi się czasami, że po botoxie będą wyglądać nienaturalnie. W Vesunie w Krakowie przyjmują tylko wykwalifikowani lekarze specjaliści. Troszczą się o to, aby skóra po zastrzykach z botoxu wyglądała świeżo i jednocześnie naturalnie. Botox aplikuje się tylko i wyłącznie w miejsca, z których chcemy pozbyć się zmarszczek. Koszty botoxu wahają się w zależności od okolic, w które aplikowany jest produkt. Cena zabiegu określana jest indywidualnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami